ХИПО такмичење

У петак, 11. марта 2022. године, у учионицама наше школе у Новом Селу, одржана је прелиминарна рунда такмичења из енглеског језика у организацији ХИПО групе. Ово такмичење је међународног карактера и одржава се већ десет година. Ученици наше школе редовно учествују, а ове године то су били ученици одељења 3-1, 3-2, 4-2, 5-4, 5-5, 6-4, 6-5, 7-2, 7-4, 7-5, 8-4 и 8-5, којима предају​наставнице Татјана Јовановић, Светлана Момчилов и Лидија Крстић. Они су одмерили „језичке“ снаге са вршњацима из око 50 земаља. Резултате ћемо сазнати за неколико дана и надамо се да ће неки од наших ученика учествовати у полуфиналном такмичењу 7-8. априла, а затим и у финалу које ће бити одржано крајем септембра у Риму.