Поступање у случају појаве два или више случајева ковид позитивних ученика у одељењу

Подсећамо вас на поступање у случају појаве два или више случајева ковид позитивних ученика.

ОДЕЉЕЊА КОЈА РАДЕ ПО ПРВОМ МОДЕЛУ НАСТАВЕ – тренутно су то млађи разреди:

Уколико одељење има 16 и мање ученика, након појаве три случаја инфекције, одељење прелази на трећи модел наставе (онлајн) у трајању од пет календарских дана.

Уколико одељење има 17 и више ученика, након појаве два случаја инфекције, одељење се дели на групе и наставља рад по другом – комбинованом моделу наставе. Ако се, након поделе на групе, појаве три случаја инфекције у једној групи, та група прелази на трећи модел наставе (онлајн) у трајању од пет календарских дана.

ОДЕЉЕЊА КОЈА РАДЕ ПО ДРУГОМ (КОМБИНОВАНОМ) МОДЕЛУ НАСТАВЕ – тренутно су то старији разреди:

Уколико је одељење подељено на групе, након појаве три случаја инфекције у једној групи, та група прелази на трећи модел наставе (онлајн) у трајању од пет календарских дана.

Молимо вас да пратите епидемиолошку ситуацију у свом одељењу и мејлом обавештавате помоћнике директора о свим случајевима ковид позитивних ученика и ученика у изолацији.