Оцењивање

У складу са дописом Министарства просвете о оцењивању, наставници могу да позивају ученике у мањим групама (наша препорука је до пет ученика) ради оцењивања. Наставници који позивају ученике на одговарање у школу треба да обавесте одељењске старешине који су ученици позвани јер ће они бити оправдано одсутни са онлајн часова. Оног дана када обављају оцењивање ученика у школи, наставници осталим ученицима тог одељења не морају држати час у реалном времену, већ им могу поставити материјал.

Да ли ће оцењивање бити реализовано у школи или онлајн одлучује предметни наставник. Осим класичног одговарања и тестирања ученика, ученике можете оценити и на основу других активности, путем формативног оцењивања.

План оцењивања ученика у школи треба најпре послати педагозима ради лакше организације и осигурања поштовања епидемиолошких мера, најмање два дана пре оцењивања.