Информације везане за завршни испит

Према информацијама којима до сада располажемо, завршни испит у основним школама, како је и планирано, биће од 17. до 19. јуна, с тим што ће комисије за преглед скенираних тестова бити сваког следећег дана (преглед теста из српског језика 18., из математике 19., а комбинованог или 20. или 22.јуна).

Такође, на завршном испиту дежураће наставници само из основних (својих) школа (по два у учионици), док ће супервизори бити наставници само из средњих школа.

Основне школе у којима ће ученици полагати по програму ИОП 2 формираће комисије за преглед тестова у школи, а у којој ће бити наставници из те основне школе и која ће највероватније истог дана прегледати тестове по ИОП 2.

Списак дежурних наставника и чланова комисије за преглед тестова по програму ИОП 2 биће објављени у понедељак.