Обавештење

Подсећамо вас да су прошле године наши резултати на завршном испиту били испод републичког просека, а та разлика је била највећа код комбинованог теста.

У односу на стандарде квалитета рада установе, наши резултати изгледају овако:

1. Када се упореде резултати ученика наше школе на завршном испиту из српског језика и математике, показује се да су они испод републичког просека:
  ШКОЛА РЕПУБЛИЧКИ ПРОСЕК
СРПСКИ ЈЕЗИК 480 500
МАТЕМАТИКА 499 500

1. Основни ниво стандарда постигнућа из српског језика достигло је 75%, а из математике 74% ученика (стандард од најмање 80% није достигнут).
  2. Средњи ниво стандарда постигнућа из српског језика достигло је 44% наших ученика, а из математике 55% (стандард од најмање 50% достигнут је из математике).
  3. Напредни ниво стандарда постигнућа из српског језика достигло је 15% ученика, а из математике 28% (стандард од најмање 20% достигнут је из математике).
  4. Резултати наших ученика на комбинованом тесту су испод републичког просека:
КОМБИНОВАНИ ТЕСТ ШКОЛА РЕПУБЛИЧКИ ПРОСЕК
38,3% 58,75%

1. Ученици који добијају додатну образовну подршку редовно постижу очекиване резултате на завршном испиту у односу на индивидуалне циљеве/исходе учења.
  2. Просечна постигнућа одељења на тестовима из српског језика и математике су већим делом уједначена:
  8-1 8-2 8-3 8-4 8-5
СРПСКИ ЈЕЗИК 453 506 511 491 427
МАТЕМАТИКА 472 530 500 506 482

На основу анализе прошлогодишњих резултата завршног испита, предлагали сте мере за постизање бољих резултата ове године.

За потребе израде Школског развојног плана за наредни период, али и за случај есктерне инспекције, потребно је да стручна већа сачине извештај шта је током ове школске године предузето како би се резултати поправили.

Рок за доставу извештаја је среда, 13. мај 2020. (на мејл Манди Живковић)