Избор уџбеника

Потребно је да изаберемо уџбенике за следећу школску годину, и то:

1. Уџбенике за други и шести разред изабрали смо прошле године на период од једне школске године. Сада их бирамо на период од четири године и имамо две могућности – да наставимо да користимо исте или да изаберемо друге. Приликом доношења одлуке, стручна већа треба да имају у виду и могуће реакције родитеља, будући да Савет родитеља даје мишљење о избору.
  2. Уџбенике за трећи и седми разред – бирамо их први пут.

Рок за достављање предлога стручних већа је среда, 29. 4. 2020. године.

Избор се врши из каталога које имате у прилогу  – један је за други и шести разред и други – за трећи и седми разред.

Председници стручних већа треба да доставе предлог стручног већа о избору уџбеника који треба да садржи:

• Списак уџбеника – назив издавача, наслов уџбеника, имена аутора и број и датум решења министра (све ово се копира из самог каталога);
  • Образложење избора.

(У предлогу за избор уџбеника за други и шести разред треба напоменути да ли су изабрани нови уџбеници или ће се користити прошлогодишњи. Образложење се пише и за једну и за другу одлуку стручног већа.)

KATALOG-UDŽBENIKA-za-2.-i-6.-razred-za-objavljivanje

KATALOG-UDŽBENIKA-3-i-7-FINALNOrazred-1