Обавештење

Данас је био Актив директора основних школа где се дискутовало о онлајн настави, начину оцењивања ученика и свему што је везано за тренутну ситуацију. Начелник ШУ Ниш, Драган Гејо је истако следеће битне ствари:

1. Требало би да сви ученици буду оцењени на крају 1.полугођа – ту је дао образложење да на основу формативних оцена које је наставник давао ученицима од 1.септембра до данас, може да се дефинише закључна оцена
  2. Ученици се оцењују онлајн, а у ИЗУЗЕТНИМ СИТУАЦИЈАМА када родитељ инсистира, уз образложење, да није задовољан оценом детета, тада се заказује одговарање у школи. За усмено оцењивање у школи прво треба обавестити стручну службу како би се организовало поправљање оцена!
  3. Писмени и контролни задаци се дају ученицима само онлајн и никако у школи
  4. Час мора да траје 45 минута, а начин организација часа зависи од наставника
  5. Сви наставници су у обавези да раде преко гугл учионице а приступ гугл учионицама у обавези су да има руководство школе и стручни сарадници који ће приступити преко мејла који вам је Филип послао, а са циљем праћења наставе. Министарство такође може тражити приступ гугл учионицама наставника.

Молим вас да до среде, 16.12.2020.године дате ученицима предлог закључних оцена!

Ако неко од наставника има проблем са закључивањем оцена, могу да се обрате стручним сарадницима.

Драгана Леповић Стефановић