Допис Министарства са додатним објашњењима у вези са организацијом наставе од 1. јуна

Добили смо допис Министарства просвете са додатним објашњењима. Цео допис је у прилогу, а најважније је следеће:

• ТВ часови се емитују до 29. маја, али то није завршетак наставне године.
  • Од јуна до завршетка другог полугодишта (за осмаке је то 5. јун, а за остале разреде 16. јун) треба наставити са реализацијом недељних оперативних планова за остваривање наставе на даљину и/или са непосредним активностима за пружање подршке ученицима у учењу, напредовању, оцењивање… Непосредни рад са ученицима планира се изузетно.
  • Евиденција о свим часовима (непосредно и на даљину) и од 1. јуна води се на уобичајен начин.
  • Од јуна је могуће, уколико недостају елементи за извођење закључне оцене, користити постојеће веб алате и избегавати позивање ученика у школу ради усменог испитивања.

Дакле, и од 1. јуна треба реализовати наставу на даљину чиме ће се решити проблем мањка часова. Треба се придржавати постојећег распореда уписивања часова.

Недељне оперативне планове такође шаљете као и до сада.

Dodatno tumacanje-ocenjivanje ucenika