Обавештење

Верујем да сте оптерећени свим задацима које радите у овој ванредној ситуацији (писање нових недељних планова, организација часова, задавање и преглеђивање домаћег задатка, евидентирање часова, уписивање активности за час за сваког ученика итд), али сад је тако и ми то не можемо да мењамо. Од свих нас се доста тога очекује, а опет је ово нешто ново за све нас.

Директор је ових дана имао примедбе родитеља да су деца доста оптерећена, како наставом тако и домаћим задацима, па би можда требало да смањите обим тих задатака (ви сами то знате много боље да процените). У досадашњем раду, и сами знате, домаћи задаци су се углавном радили из српског и страних језика и математике (можда смо испустиле неки предмет, па се извињавамо). Ретко ко је давао домаћи из, нпр. географије, биологије, историје….сем да се научи лекција, па нека тако и даље буде. Из ових предмета дајте им домаћи једном у месец дана, не мора да буде то на недељном нивоу, колико да имате повратну информацију шта су и колико научили.

Неки родитељи кажу да не добијају повратне информације о урађеним домаћим задацима од неких наставника. Поред опције „Питајте наставника“ на сајту, на шта сте  дужни да одговорите, можете да напишете збирни одговор на одређени домаћи задатак и поставите га на сајт (као што вам је Фића написао – Ако желите да одговорите ученицима на домаће задатке, урадите то тако што ћете у једном документу одговорити свим ученицима и поставите тај документ на сајт нпр. под називом “Одговори на други домаћи задатак”).

Ево још неких предлога и сугестија:

• када постављате лекције на сајт, треба да ставите датум (број часа деци не значи ништа) и јасну информацију шта се очекује од деце и у ком року,
  • веома мали број наставника је уписивало активности ученика, а то је неопходно, у циљу формативног оцењивањ, па би требало то чешће да бележите,
  • једном месечно, стручни сарадници ће слати ученицима анкету о оптерећености, како би имали повратну информацију од њих као и сугестије (о резултатима анкете редовно ћемо вас обавештавати). Aнкета коју ћемо да шаљемо за следећу недељу је мало обимнија, али свака следећа ће бити кратка, са 5-6 питања,
  • ако имате проблем о напредовању појединих ученика, а ми вам можемо помоћи, увек можете да нам се обратите како би и ми помогли,
  • и још једном, руководиоци стручних већа треба да НЕДЕЉНЕ ПЛАНОВЕ ШАЉУ, ПОРЕД МАНДИ, И ПЕДАГОЗИМА (до сада нисмо добијале план за музичко и слободне наставне активности).

За све недоумице, питања, сугестије…стручна служба вам стоји на располагању!

Здрави били!

Гага и Јелена