Нове наде на уметничком небу

Часопис за верску наставу „Светосавско звонце“ је прошле школске године објавио литерарни и ликовни конкурс на тему „Језик моје мајке“, у циљу популаризације и очување ћирилице у школама. У овом конкурсу из наше школе су учестовале и наше талентоване ученице из одељења 6/4 у Новом Селу: Бранкица Денић, Софија Прелевић и Наталија Радивојевић. Све три су заиста лепо нацртале цртеже на задату тему, али је стручни жири донео одлуку да Софија Прелевић освоји друго место на овом међународном конкурсу, на коме су учествовали ученици из Републике Српске, Црне Горе, као и наши ђаци из дијаспоре. Додела награда је била 15.10.2018. године у Руском дому у Београду, а ученици су добили вредне награде, као што су мобилни телефон, лаптоп и штампач, а највреднији су били награђени путовањем на грчко острво Крф. У оквиру њиховог кампа на Крфу, овог лета, ученици су поставили споменик, заједно са једним од уредника „Светосавског звонца“, Димитријем Стикићем, који је организовао активности ученика.

Милена Биберовић,
проф.верске наставе