Европска недеља спорта

У петак, 28.септембра, у тврђави у Нишу реализован је пројекат „Европска недеља спорта“. Ову значајну спортску активност је организовао Спортски савез Србије, а под покровитељством Европске уније. Тог дана хиљаду градова у Европи је имало исту спортску  активност у исто време. Наша школа имала је ту част да буде део пројекта и да учествује у њему, чиме смо били почаствовани. Ученици су нам били сјајни, на висини задатка и физички активни. Програм је био разноврстан, са пуно спортских полигона и радионица. Разнобојни реквизити су се шаренили по травнатој површини, а тврђава је наједном оживела веселом дечијом грајом и усхићењем. Владао је позитиван дух и сви смо дисали за једно, а то је ИГРА!!! Ученици од првог до четвртог разреда наше школе, са својим учитељима и наставницима физичког васпитања, показали су своје умеће у различитим моторичким вештинама и тиме са поносом проносили име своје школе.

IMG_20180928_154446