„Европски дан језика“, 26. септембар 2018.

Европски дан језика и ове године је обележен у нашој школи на пригодан начин. Ученицима у свим истуреним одељењима прочитан је кратак информативан текст о значају и циљевима обележавања Европског дана језика, а одржан је и забаван квиз за ученике старијих разреда из Новог Села и Чокота. Квиз је садржао питања на српском, енглеском, француском и немачком језику, а уз то се на забаван начин бавио анаграмима, палиндромима и најдужим речима у овим језицима. Ентузијазам и труд свих учесника квиза награђен је симболичним наградама које смо добили од Савета Европе, те су такмичарима (уз бомбоне) уручене оловке и гумене наруквице, а сваки ученик је добио налепницу „разговарај са мном“ на неком од европских језика.