Заједно на путу мира

Ученици Основне школе “Десанка Максимовић” из Чокота обележили Међународни дан мира

Нека мир превлада на Земљи, бар један дан мира и ненасиља – универзална је порука 21. септембра, Међународног дана мира упућена свим народима и земљама света. Тачно у подне звуком звона и минутом ћутања у седишту Уједињених нација у Њујорку, симболично је обележен овај важан дан.

Планетарној борби за очување мира, истицањем хуманистчких и слободарских идеја, прикључили су се и ученици ОШ “Десанка Максимовић” из Чокота. У организацији Вршњачког тима, уз подршку  координаторки тима, наставница Татјане Јовановић и Александре Димитријевић, ученици су, сада већ традиционално, бројним активностима славили мир. Спој младости и креативности огледао се у прелепим рукотворинама: цртежима, паноима, препознатљивим “ветрењачама мира”, презентацијама и надасве важним порукама вршњацима, али и одраслима да нико не може све, али свако може учинити понешто, јер мир почиње од нас самих!

IMG-f31acd4a895b310bc1549f01856a251f-V