Математичке радионице

Математичке радионице су се први пута реализовале као самосталан догађај у нашој школи 1. 6. 2018. године. Ученици су могли уживати у цртаном филму „Паја Патак у свету математике“, градити Платонова тела, слагати танграм или Рубикову коцку, правити оригами, проверити своја чула у оптичким илузијама, открити колико износи ПИ или заиграти ГО.
Негде око 150 ученика је посетило манифестацију и већина се прикључила радионицама које су им се допале, чак су и неки родитељи учествовали у радионицама. На основу спроведене анкете може се закључити да су ученици уживали јер очекују да се манифестација поново организује.
Догађај су заједно осмислиле и организовале: Драгана Стојиљковић, Веселинка Станковић, Едита Алексов, Јелена Васић и Јелена Милосављевић. (Поређане по дужини стажа у нашој школи).

[Best_Wordpress_Gallery id=“144″ gal_title=“Математичке радионице“]

У име Стручног већа наставница математике:

Веселинка Станковић