ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ – БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ

У складу са дописом који смо добили од Министарства просвете, право да конкуришу за бесплатне уџбенике имају:

• Ученици из социјално/материјално угрожених породица (примаоци социјалне помоћи) потребно је доставити важеће решење којим се утврђује право на остваривање социјалне новчане помоћи.

• Ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом (они који раде по ИОП–у) није потребна посебна документација осим основних података о ученику.

• Ученици који су у породици треће или свако наредно дете, под условом да су старија деца у систему школовања потребно је доставити потврду из образовне установе о својству ученика или студента за свако дете (није потребно узимати потврде за децу која су ученици наше школе).

Потребно је да документацију предате одељењским старешинама до 12. марта.

Родитељи који уписују децу у 1.разред достављају документацију приликом уписа код секретара школе до З1.маја.