Чаролија осмеха…

Чаролија настанка осмеха на нечијем лицу је онај непроцењиви тренутак, како за оног који се смеје, а посебно за онога који је ту “криву” изазвао. Љубав и пажња пут су до осмеха и срца. У сусрет наступајућим радосним и лепим празницима ученици Основне школе “Десанка Максимовић” из Чокота одлучили су да обрадују децу која бораве у Сигурној кући. Сада већ традиционално, у организацији Вршњачког тима ове школе, а уз помоћ наставника, учитеља и родитеља направљени су  новогодишњи пакетићи. Одазив је био велики, а хуманост и солидарност из ђачких клупа још једном се показала на делу. Посебно изненађење за најмлађе станаре Сигурне куће била је посета Деда Мраза у ког се прерушио Петар Лазаревић, ученик шестог разреда. Новогодишњи караван из Чокота чинили су  ученици старијих разреда у пратњи директора школе Миљана Бојанића и координаторке Вршњачког тима Татјане Јовановић и њених сарадника.
“Живот нам враћа само оно што другима дајемо”, поручио нам је некада Иво Андрић, а ученици из Чокота су ову поруку и практично афирмисали измамивши дечије осмехе одлазећи из Сигурне куће.

[Best_Wordpress_Gallery id=“133″ gal_title=“Чаролија осмеха“]