Огледни час: Троугао – систематизација градива

Наставница Веселинка Станковић и ученици-асистенти:  Јован Петровић 6/2 и Филип Стојановић 6/2  реализовали су  11. 12. 2017. године огледни час у одељењу 6/1 на тему: Троугао – систематизација градива.
Ученици су  кроз игру „Асоцијације“  (ППТ-презентација) сазнали тему часа. Потом су помоћу  ППТ-презентације обновили основна својства троугла, подударност троуглова и значајне тачке троугла. Током главног дела часа прво су урадили кратак тест постављен на образовној платформи Edmodo, а онда су радећи у групама и користећи аплете урађене у GeoGebri  утврђивали положаје значајних тачака у односу на различите врсте троуглова. На основу закључака до којих су дошли направљен је пано у програму Microsoft Office Publisher. Овакав начин рада пружа наставнику могућност да реализује диференцирану наставу, те да сваки ученик напредује у складу са својим способностима.

[Best_Wordpress_Gallery id=“131″ gal_title=“Огледни час: Троугао – систематизација градива“]