Стари занати – час народне традиције у одељењу 3/1

Трећег новембра 2017. године у одељењу 3/1 одржан је угледни час из народне традиције. Тема је била: Стари занати – асурџија, шеширџија, посластичар и бомбонџија. Реализатори часа су били ученици 3/1, њихови родитељи и учитељица Милена Станковић. Час се састојао из три дела: теоријског где су ученици упознавали присутне са основним карактеристикама заната; практичног где су са родитељима израђивали употребне предмете; и трећег дела, примене наученог где су на „вашару“ имали прилике да своје израђене предмете пробају, замене или продају.

Час је био спој теорије и праксе, примена наученог, пример како се деца од малена могу научити животним вештинама и како се оне могу вредновати у друштву. Родитељи су, по први пут, били укључени и у саму реализацију часа. Показали су мотивисаност и сарадњу за рад како у организацији и припреми, тако и у раду на часу. Ученици су били одговорни и вредни у реализовању задатих активности. Циљ и задаци су у потпуности остварени. Деца су заједно са родитељима уживала правећи разне употребне предмете и слаткише које су могли касније да продају, и, наравно, и да пробају. Увођењем ученика у активности старих заната остварено је животно учење, што је и био циљ часа.

[Best_Wordpress_Gallery id=“126″ gal_title=“Стари занати – час народне традиције у одељењу 3/1″]