Угледни час географије и историје

У издвојеном одељењу наше школе у Насељу “9. мај”, у понедељак, 23. октобра, одржан је угледни час географије у корелацији са историјом. Реализатори су били Јелена Филиповић, наставница географије, и Иван Тасић, наставник историје. Наставна јединица била је намењена ученицима 5-4 под називом: Географски елементи карте и њихово представљање на карти. Мерење на карти и оријентација карте.Ученици су у паровима решавали унапред припремљене задатке на картицама и тако проверили степен усвојености знања са претходних часова о географској карти и њеним елементима. Веома је било занимљиво упоређивање историјских и географских карата и њихових елемената. Вешто вођеним разговором  ученици су закључили да се историјске карте мењају кроз време. Наставник Тасић је подсетио ученике да се недалеко од њихове школе, на Бубњу, налази археолошко налазиште из веома далеке прошлости, из бронзаног доба, а да је сада на том месту спомен-парк и популарно излетиште Нишлија. Затим се разговарало о оријентацији у простору и на географским картама. Ученици су кроз стваралачки задатак направили модел компаса и оријентисали се на картама, а онда и презентовали своје резултате. Атмосфера је била пријатна, подстицајна и креативна. Ученици су  уживали у успесима сопствених открића и то врло јасно показивали.

[Best_Wordpress_Gallery id=“122″ gal_title=“Угледни час из географије и историје“]