Огледни час биологија и информатика и рачунарство

У уторак 13.11.2017. године у матичној школи у Чокоту су наставници Виолета Милосављевић и Филип Клаин одржали огледни час на тему“Употреба рачунара и интернета у настави биологије на примеру наставне јединице: Кожа, грађа и улога“.
Часу је присуствовало 19 наставника.
Ток часа:
– улога рачунара у науци и истраживању, прављење паралеле између људског тела и рачунара: процесор-мозак, меморија – мозак, каблови-нерви, камера-око, микрофон-ухо, звучник- гласне жице.
– ученике поделимо у 3 групе, једна група тражи задате информације у енциклопедији, друга на рачунару и трећа на телефону
– На рачуанру се преко апликације мозабук ученицима дочарава изглед и улога коже преко 3Д модела.
– Показати ученицима где доћи до тражених информација и упутити их на конкретне веб сајтове.
– Решавање теста на компјутеру помоћу система за тестирање ученика QOMO.

[Best_Wordpress_Gallery id=“121″ gal_title=“Огледни час Биологија и информатика и рачунарство 2017/2018″]