Квиз – Математички лист

Математички квиз у организацији Друштва математичара и Државне комисије за такмичење „Кенгур без граница“ одржан је 14. 10. 2017.  у ОШ „Душан Радовић“ у Нишу. Нашу школу су представљале две екипе. Млађу екипу су чинили ученици од првог до четвртог разреда:

Лазар Јовановић I-4, Вукашин Алексић II-2, Љубица Станковић III-1 и Младен Плавишић IV-2. Старија екипа се такмичила са још десет школа. Њу су чинили ученици од  петог до осмог разреда: Марко Алексић V-5, Јован Петровић VI-2, Ања Потић VII-4 и Јелена Златковић VIII-4. Наш тим је у задацима који се раде појединачно сакупио доста поена, међутим, није освојено ни једно од прва три места – али су се ученици кући вратили с осмехом на лицима, са лепим утисцима и новим искуством. Прво место је освојила ОШ „Цар Константин“, друго ОШ „Ћеле кула“, док су треће и четврто место делиле школе „Душан Радовић“ и „Чегар“.