Светски дан мира, 21. септембар

У Основној школи „Десанка Максимовић“ у Чокоту се Међународни дан мира, 21. септембар обележава континуирано од  2005. године. Учитељи и наставници су са својим ученицима и овог септембра направили ветрењаче мира са порукама из богатог опуса мисли и пословица на српском и енглеском језику. Свим ученицима је прочитан текст о историјату, као и значају обележавања овог важног датума. У оквиру ове манифестације одржана је трибина у организацији Вршњачког тима школе, под називом „Заједно за мир – поштовање, безбедност и достојанство за све“, којом су се придружили позиву Уједињених Нација да ова година буде година пружања подршке избеглицама и мигрантима приликом уклапања у нову средину.
Координатор Вршњачког тима наставница енглеског језика Татјана Јовановић каже да је за развој подстицајне средине у школама јако важно развијање културе мира и толеранције међу ученицима. Обележавање Међународног дана мира је само један од начина. Тимски дух који влада колективом и идеја да нико не може учинити све али свако може понешто је управо то што ову манифестацију чини посебном и одржава је дуги низ година.
Координатор Вршњачког тима, наставница енглеског језика Татјана Јовановић

[Best_Wordpress_Gallery id=“116″ gal_title=“Светски дан мира, 21. септембар“]