Светски дан књиге

Данас,24.4.2017. године у Новом Селу ,обележен је Светски дан књиге пригодном трибином која је била посвећена обележавању 125 година од рођења нашег јединог нобеловца , књижевника, Иве Андрића. Наставнице Оливера Раденковић и Александра Димитријевић су заједно са ученицима седмог и осмог разреда припремиле ову трибину. Ученици су могли да се упознају са животом и радом кроз кратки филм и презентацију , чули су се познате Андрићеве мисли и одломци из његових приповедака које се обрађују у основној школи. Прочитани су и најбољи литерарни радови са литерарног конкурса који је организован поводом Дана школе, а теме су инспирисане , управо Андрићевим делом. Миле Пенков, библиотекар школе, је направио малу изложбу Андрићевих књига и уредио пано са ликовним радовима и мислима и , наравно, све је сликао и снимио.
Ученици, наставници и родитељи су отишли са трибине задовољни и богатији за једно ново искуство!
И као што рече Андрић:
“ Живот нам враћа само оно што ми другима дајемо“
До неког следећег дружења велики поздрав за све учеснике и
посетиоце!
наставница српског језика Оливера Раденковић