Божићна представа на француском језику „Деда Мраз је звезда” (“Père Noël est une star”)

Божићну представу на француском језику, за ученике 4/1 и 4/2,  извели су 23. децембра у издвојеном одељењу „Девети мај“ ученици 5/3 и 5/4, уз подршку и помоћ њихове наставнице Иване Обрадовић. Учесници су најпре својим гостима другарима и њиховим учитељицама пожелели добродошлицу песмицом „Bonjour mes amis“ („Добар дан моји пријатељи“), a затим је одељење 5/4 одиграло представу “Père Noël est une star” („Деда Мраз је звезда“). Након представе су оба одељења отпевала следеће песмице на француском и тиме употпунила и дочарала божићну, свечану атмосферу: „Vive le vent“ („Звончићи“), „Sur le pont d’Avignon“ („На мосту у Авињону“) и „Je fais du sport“ („Бавим се спортом“). На крају ове мале приредбе учесници су гостима пожелели срећну Нову годину на француском језику и поделили им француске новогодишње честитке, које су сами направили, специјално за ову прилику.

[Best_Wordpress_Gallery id=“83″ gal_title=“Божићна представа на Француском“]