Тематска недеља посвећена Русији

У нашој школи од прошле школске године реализују се тзв. тематске недеље – у сваком полугодишту по једна. Наиме, показтало се да да овакав начин учења – бављење једном свеобухватном темом кроз разне предмете – доприноси остварењу боље корелације међу предметима и повезивању знања из разних области. Док смо се  прошле године бавили познатим светским и домаћим научницима и очувањем животне средине, ове године тематска недеља (од 12. до 16. децембра) била је посвећена Русији.
Током протекле недеље сви наставни предмети, али и ваннаставне активности, пре свега секције, били су посвећени изучавању културе, историје, традиције, уметности, науке, спорта ове велике и значајне земље. Ученици су добијали истраживачке задатке из свих области и резултате свог истраживања приказивали својим друговима путем презентација и изложби, рецитовали су се стихови руских песника, казивале руске бајке, певале  руске песме, правиле новогодишње честитке на руском језику.

[Best_Wordpress_Gallery id=“77″ gal_title=“Тематска недеља – Русија“]