DEC

Међународни дан волонтера

Међународни дан волонтера прогласила је Генерална скупштина Уједињених нација 1985. године као подсећање на дан када је 1970. године створен Програм УН за волонтере. Од тада се  5. децембар обележава као Међународни дан добровољног рада за економски и друштвени напредак.
Овај дан је обележен у нашој школи кроз активност Ученичког парламента. Наиме, ученице Прве нишке гимназије „Стеван Сремац“ Андреа Златковић и Мина Матић су посетиле матичну школу у Чокоту и са члановима Ученичког парламента разговарале о волонтирању. Оне су своје богато искуство у добровољном раду поделиле са нашим ученицима  подстичући их на волонтерски рад. Представиле су бројне користи од  волонтирања, како за заједницу у којој живимо, тако и за младе људе који се баве волонтирањем.

[Best_Wordpress_Gallery id=”74″ gal_title=”Дан волонтера”]Hits : 1222