Оно што нисте знали о дијабетесу

У издвојеном одељењу наше школе у Насељу Девети мај организована је
1. априла 2016. године трибина о дијабетесу (шећерној болести), уз присуство дечјег ендокринолога др Сандре Станковић и представнице Друштва за борбу против дијабетеса – Еберс, Татјане Павловски. После малог предавања о шећерној болести које је искоришћено за почетни разговор са гошћама, ученица 7/4 Сара Илић је објаснила како се употребљава инсулинска пумпица, а затим је демонстрирала како се мери шећер у крви. Гошћа из Еберса је говорила о раду удружења и како они помажу родитељима и деци која болују од шећерне болести. Потом су чланови драмске секције млађих разреда извели комад Ствар укуса, који говори о томе колико је здраво јести воће. О здравој храни и физичкој активности говорила је наставница Биљана Живковић, која је уз звуке фруле Боре Дугића показала неколико вежби за опуштање тела које помажу у свакодневном животу. Трибину су реализовале наставница српског језика Оливера Раденковић и наставница физичког васпитања Биљана Живковић, заједно са ученицима седмог и петог разреда.