Обележили смо Савиндан

Дан духовности, 27. јануар, традиционално је обележен и ове године, уз пригодни програм под називом „Нека ум твој увек будан буде“. Програм су припремили чланови драмске секције, на челу са  наставницама српског језика Оливером Раденковић и Александром Димитријевић. Ученици су нас кроз драмски приказ подсетили на живот и дело нашег просветитеља, на његово учење и борбу за државу, народ, веру и културу. У споју народне традиције и савремених вредности, опробали су се у песми и игри, глуми и казивању. Публика је уживала и громким аплаузом наградила све учеснике програма. У оквиру свечане академије, директор школе Миљан Бојанић уручио је награде победницима литерарног конкурса поводом Савиндана Михајлу Стевановићу (3/3) и Теодори Тодоровић (7/4), потом  победницима шаховског турнира Зорану Живковићу (2/5) и Богдану Стевановићу (6/4), као и победницима квиза „Игра и знање“ Јани Цветковић (8/4), Младену Селимовићу (7/5), Емилији Селимановић (6/1) и Ањи Цветковић (5/1).