Угледни час из математике: „Позитивни и негативни бројеви“

Двадесет првог октобра 2016. године у мултимедијалној учионици у Чокоту је одржан угледни час из математике „Позитивни и негативни бројеви“. Час је осмишљен тако да се сувопарна математичка тема оживи примерима из праксе. Наиме, на констатацију да бројеви служе да опишу појаве реалног света, одељење 6/3 се упустило у авантуру истраживања; истраживало се где се све користе позитивни и негативни бројеви. Зато су се ученици поделили у групе, које су чинили метеоролози, географи, историчари, банкари и грађевинари. Свако је у својој области вршио истраживања, и притом се дошло до фантастичних примера. Презентације ученика су биле поткрепљене живописним сликама, а географи су нас почастили кратким филмом о спуштању америчког режисера култног филма „Титаник“ Џемса Камеруна у специјално направљеној подморници у најдубљу тачку на Земљи – Маријански ров, на дубини од 11035 метара.
Током часа ученици су се забављали и решавали задатке који су били у склопу  појединачних презентација. Час је од стране ученика оцењен као занимљив, интересантан и забаван, а колеге наставници су такође похвалиле час као успешан, несвакидашњи, и да је поткрепљен лепим примерима.
Драгана Стојиљковић, наставница математике

img_0333-minimg_0335-minimg_0336-min