Угледни час српског језика

Говорна вежба о хлебу под називом Хлебољубље била је садржај угледног часа српског језика наставнице Александре Димитријевић, одржаног 30. октобра 2017. у издвојеном одељењу наше школе у Мрамору. Час је реализован са ученицима 5-и протекао је у пријатељској, сарадничкој и подстицајној атмосфери. Напор истраживања, радост открића, чаролија стварања, поштовање различитости и снага аргумента добили су своју пуну афирмацију. У октобру, месецу у коме се промовишу здрави стилови живота – правилна исхрана и неопходна физичка активност, са једне стране, а са друге, у школи која је учесник у међународном пројекту Здрава планета – здрава храна, разговор о хлебу као најзаступљенијој  намирници на овим просторима био је веома актуелан. Интердисциплинарно повезивање: математике, географије, историје, биологије, страних језика, народне традиције, информатике, ликовне и музичке уметности на тему хлеба са наставом српског језика било је врло успешно и занимљиво, а уједно добар пример тематског планирања у предметној настави.

[Best_Wordpress_Gallery id=“123″ gal_title=“Угледни час српског језика“]