Трибина Болести зависности

У среду 5.3.2019. године, у мултимедијалној учионици у Чокоту, психолог приправник Милица Михајловић и педагог приправник Марија Младеновић одржале су трибину на тему Болести зависности. Трибини су присуствовали ученици из Чокота, Новог Села и Мрамора, као и неки учитељи, наставници и стручни сарадници. Ученици су имали прилике да чују нешто више о алкохолизму, наркоманији, пушењу, коцкању и зависности од интернета (компјутера, мобилних телефона и видео игрица). Ученицима су изнети резултати анкете на ову тему, а анкета је спроведена у свим одељењима 7. и 8. разреда у Чокоту, Новом Селу и у Мрамору. Пажљиво слушање ученика било је праћено јасним невербалним знацима разумевања свега изнетог, као и вербалним коментарима – самоиницијативно, и онда када су их предавачи укључивали у интеракцију. Читав догађај вредно је забележила педагогица Јелена Јовановић. Ученицима су подељени флајери о болестима зависности (шта треба да знају о пушењу, наркоманији…).

У очима ученика се могло видети дивљење предавачима, на чему им искрено и од срца захваљујемо!

Организатори трибине

Милица Михајловић и Марија Младеновић