Посета Угоститељско-туристичкој школи

Сарадњу поводом пројекта „Здрава планета – здрава храна“ (Healthy Planet- Healthy Food) проширили смо и обиласком Угоститељско-туристичке школе у Нишу. Циљ пројекта је подизање свести ученика о важности здраве исхране и превентивном деловању путем здраве хране на здрав живот, здраве људе, а самим тим и здраву планету. Љубазни домаћини су нам показали школу, посебно кулинарски, посластичарски и услужни кабинет. Наши ученици су имали прилику да виде где и како се спрема здрава храна, дегустирају је, да поставе питања директору школе, професорима практичне наставе, као и самим ученицима, који су нам открили неке кулинарске тајне здраво припремљене хране, правилно избалансиране, као и значај умереног уноса калорија. Поред потребе пројекта, посета има значај и у реализацији активности професионалне оријентације са ученицима осмог разреда, који су заинтересовани за образовне профиле у овој школи. Ученици четвртог разреда (4-3) су љубазном домаћину припремили ускршња јаја, као извор здравља и основну животну намирницу, а у знак захвалности због међусобне сарадње и остваривања будућих заједничких иницијатива и партнерства.

[Best_Wordpress_Gallery id=“95″ gal_title=“Посета Угоститељско-туристичкој школи“]