Светски дан хране

Светски дан хране, шеснаести октобар, обележен је трибином посвећеној здравој исхрани деце и здравим стиловима живота.
Најпре су ученици отпевали веселу песмицу о здравој храни, а затим су  наставници и ученици осмог разреда говорили зашто је важно хранити се здраво, о историји хране, врстама хране и гојазности код деце. Представљен је и пројекат Здрава храна, који се тренутно спроводи у нашој школи. Том приликом су се могли видети начини исхране европских земаља са којима сарађујемо и њихове активности спроведене на овом пројекту. На крају је уследио скеч ученика шестог разреда на поменуту тему.
Ова трибина ће бити одржана и у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању  у Нишу, 17. 10.  2016,  са намером да представимо како се у нашој школи обележава овај дан.
Добро нам дошли!

[Best_Wordpress_Gallery id=“55″ gal_title=“Светски дан хране“]